מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-5610933

שירותים מומלצים לעסקים

שירותים מומלצים לעסקים

מהו ייעוץ עסקי? מדוע הוא נמנה על רשימת השירותים העסקיים המומלצים ביותר לכל בית עסק וכיצד תוכלו להבטיח לעצמכם ייעוץ מקצועי לפיתוח העסק? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

ייעוץ עסקי הינו שירות עסקי המיועד לכל סוגי העסקים (בכל גודל ובכל תחום עסקי) והוא מתמקד בין היתר בהליכי תכנון, קביעת המדיניות וליווי הפעילות העסקית לאורך זמן או למטרות עסקיות המתוחמות בזמן. שירות זה מוענק על ידי יועצים חיצוניים המחזיקים בידע והשכלה רחבה בתחומי ניהול ועסקים, כאשר אופי הייעוץ ומטרותיו נקבעים באופן משותף על ידי היועץ ובעל העסק ובהתאם למצבו של בית העסק בהיבט הכלכלי, התדמיתי, השיווקי וכל היבט אחר בו למעשה נדרשת מעורבות של יועץ חיצוני לצרכי התוויית אסטרטגיה למטרות פיתוח עסקי.

שלבי הייעוץ

ייעוץ עסקי, בין אם הוא מיושם במסגרת ייעוץ לארגונים וחברות מסחריות גדולות ובין אם הוא מיושם במסגרת ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים, מורכב ממספר שלבים מקצועיים הכוללים בין היתר את שלב האבחון המקדים במסגרתו היועץ העסקי סוקר (באופן עצמאי) את פעילות העסק, שלב תיאום מטרות במסגרתו היועץ ומקבל היועץ מתחמים את מסגרת הייעוץ למטרה משותפת ושלב התכנון והליווי במסגרתו היועץ מתווה דרכי פעולה המותאמים למטרות הייעוץ המוגדרות מראש. בסיכומו של עניין, תפקידו של היועץ העסקי הוא לסייע לבעל העסק (מקבל הייעוץ) להגיע אל היעדים והמטרות אשר הוגדרו בתחילת הדרך.

מכיוון שהליכי הייעוץ מותאמים לכל עסק בהתאם לאופי פעילותו ובהתאם לצרכיו העסקיים של בעל העסק, שירותי הייעוץ משלבים בתוכם לעיתים גם ביקורת פנימית בכל הנוגע לסעיפי ראיית החשבון בעסק: הכנסות, הוצאות, תזרים מזומנים, רווח תפעולי וכדומה.  

ייעוץ עסקי לעסקים חדשים ו/או עסקים בהקמה

ייעוץ עסקי מיועד גם לאילו מביניכם העושים את צעדיהם הראשונים בעולם העסקים במסגרת הקמתו של בית עסק חדש וגם לאילו מביניכם המצויים בשלבי תכנון והקמה של העסק החדש אותו הם מתכננים לפתוח. במקרים אלו, הליכי הייעוץ העסקי כוללים בין היתר בניית תכנית עסקית לעסק החדש המשלבת בתוכה ייעוץ בכל הנוגע לביסוס תשתיות העסק (תמחור שירותים ומוצרים, הקמת מערך כוח אדם, בניית תהליכי עבודה וכדומה), ייעוץ עסקי בכל הנוגע לניהול כספי העסק (בניית תקציב שנתיים, ניהול תזרים המזומנים, ליווי עסקי בכל הנוגע להתנהלות מול הבנקים וכדומה) ושירותי ייעוץ בכל הנוגע לניהול השיווק והמכירות בבית העסק (מיתוג העסק, בניית תכנית שיווק-פרסום שנתית, הקמת מועדון לקוחות וכדומה).

במקרים בהם אתם מצויים בהליכי הקמת העסק, מומלץ לשלב בהליכי הייעוץ העסקי גם בדיקת כדאיות עסקית במסגרתה נערכת על ידי היועץ בדיקה מקיפה בכל הנוגע לכדאיות ההשקעה הכספית (וגובהה) בבית העסק המתוכנן.

הליכי ייעוץ עסקי משלבים בתוכם גם פעולות אימון עסקי אשר נועדו לצרכי מיקוד היזם (בעל העסק) ביישום ההמלצות העסקיות הניתנות לו במהלך הייעוץ. 

אנחנו פה בשבילך, פנה אלינו והודעתך תופנה לגורמים המתאימים בלשכה

loading
בר כוכבא 23, בני ברק (קומה 5)
03-5610933
03-5614908
office@oia.org.il
http://www.oia.org.il