מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-5610933

כלים שעוזרים לנהל עסק ביעילות

הצלחה עסקית איננה דבר מובן מאליו. אי אפשר להתייחס לניהול עסקי בקלות ראש ויש להשקיע זמן ומחשבה ברעיונות לקידום העסק. כמו כן, נחוצים כלים מוצלחים שיכולים לעזור לנהל את העסק ביעילות. אם גם אתם מרגישים שנחוץ לכם סיוע ואתם רוצים לקדם את העסק, אם גם לכם לא קל להתמודד עם שפע המידע והנתונים, קבלו את הכלים שיעזרו לכם.  

מערכת לניהול לקוחות

כל בעל עסק יקבל בברכה את הימים שבהם הוא מנפק יותר חשבוניות. אחרי הכל, משמעות הדבר היא כי יש לו יותר לקוחות וכי יש לו יותר הכנסות. אבל לקוחות אינם מגיעים מאליהם וכדי להשיג אותם, יש לעבוד קשה.

יחד עם זאת, לא רק להשיג לקוחות באמצעות שיווק ופרסום או קידום מכירות זה חשוב. חשוב אפילו יותר לנהל את הלקוחות הקיימים, לשמור על קשר קבוע, להציע להם הצעות ערך ולמנוע מהם לעבור למתחרים. משום כך, כלי חשוב מאין כמוהו לניהול עסקי יעיל יהיה תוכנה או מערכת לניהול לקוחות. מערכת מסוג זה תוכל לאפשר לכם לפנות ללקוחותיכם בקלות, לנהל את הקשר מולם, להעניק להם שירות ברמה גבוהה יותר. זהו כלי רב עוצמה שמאפשר להם להיות מעודכנים, לקבל נתונים היסטורייים, להבין תהליכים, לנתח עסקאות ובקיצור – להתנהל הרבה יותר נכון, בשוק הדינאמי, מול התחרות הגוברת.

ביקורת פנימית אובייקטיבית

מלבד ניהול לקוחות תוך הסתייעות במערכת ניהול ובדרך אל הפקת יותר חשבוניות ויותר הכנסות, יש עוד כלים שבהם חשוב להשתמש. כלי חיוני מאין כמוהו הינו ביצוע תהליכי בקרה פנימית, להתייעלות ולשיפור. את הדבר הזה ניתן להשיג בעזרתו של מבקר פנים מוסמך.

אין לטעות, מבקר פנימי איננו רואה חשבון חיצוני רגיל. המבקר הפנימי מלווה את העסק באופן השוטף, היום יומי. הוא מכיר באמת את התנהלות העסק, את האתגרים העומדים בפניו, את האיומים הנמצאים מולו. במה מסייע לעסק כלי ביקורת פנימית? כאשר הביקורת מיושמת נכון, היא יכולה לשפר את כל מהלך קבלת ההחלטות בארגונים מורכבים. הביקורת יכולה להתריע על חולשות, לצמצם התנהלות שאיננה נכונה, להוביל ליותר איכות ומניעת תקלות.

שירות ייעוץ עסקי

במידה ומתמודדים עם מציאות שמראה על ירידה בהכנסות, כאשר ישנה ירידה בכמות הלקוחות ופחות חשבוניות מופקות מדי חודש, אסור להתעלם. כאשר ישנם איתותים לקשיים, כדאי להיעזר בכלי החשוב שנקרא – יעוץ עסקי.

יועצים עסקים, שהינם בעלי הכשרה פיננסית וידע בהבראת עסקים, כלכלה וחשבונאות, יכולים לאתר את הנקודות שבהם צריך להתמקד כדי להשיב את ההצלחה. לפעמים, הייעוץ יגלה כי תחום פעילות מסוים צריך לעבור רפורמה. לפעמים, יתברר כי רצוי לפנות לפלח שוק חדש לחלוטין. במקרים רבים הפתרון יתבסס על שינוי מבנה ההון או האשראי, עם אפשרות למחזור הלוואות כדי לצאת לדרך חדשה. יש לציין כי ייעוץ עסקי יכול לסייע גם לעסקים יציבים, שרוצים לייעל או להשתפר.

מערכות לניהול כספים ומלאי

כלים נוספים שעוזרים לעסקים להתנהל ביעילות הינם מערכות לניהול כספים ומערכות לניהול מלאי. בכל עסק שבו קיים מלאי, מערכת טובה לניהול מלאי תחסוך הרבה מאוד כסף. ניהול מלאי בחוכמה ימנע החזקת מלאי גדול מדי ומצד שני – זהו הכלי שידאג לכך כי לא יהיו חוסרים, שיפריעו לייצור או שיאכזבו לקוחות שמגיעים כדי לקנות. גם אם מדובר בעסק שלא מחזיק מלאי משמעותי, חשוב להשתמש נכון בכלים לניהול כספים. יש לעשות שימוש במערכות לשיפור מערך הגבייה ותמיד צריך להיות עם היד על הדופק בנושאים כגון תזרים המזומנים או ניהול ההון החוזר.

אנחנו פה בשבילך, פנה אלינו והודעתך תופנה לגורמים המתאימים בלשכה

loading
בר כוכבא 23, בני ברק (קומה 5)
03-5610933
03-5614908
office@oia.org.il
http://www.oia.org.il