מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-5610933

בין ייעוץ אסטרטגי למנהלים בחברות וגופים פרטיים וציבוריים

הן גופים פרטיים והן גופים ציבוריים זקוקים לעתים לסיוע מאנשי מקצוע חיצוניים. בפרט ניתן לזהות מגמת עלייה מובהקת ומשמעותית בביקוש לייעוץ אסטרטגי, שירות שמסייע לחברות עסקיות ולארגונים ציבוריים להתנהל באופן מיטבי בהתאם לחזון שלהם ולערכים שלהם.

באילו מקרים כדאי במיוחד להיעזר ביועצים אסטרטגיים מנוסים?

באופן עקרוני כל גוף, בין אם פרטי ובין אם ציבורי, עשוי לזכות בתועלת רבה מייעוץ אסטרטגי מקצועי. בפרט מומלץ לפנות ליועצים מנוסים כשמקימים עסק חדש, שכן זהו פרק זמן קריטי שקובע במידה רבה האם העסק ימצה את הפוטנציאל הטמון בו או שמא ידשדש וייאבק כדי להחזיק את הראש מעל המים; במסגרת תהליכי מיזוגים ורכישות שמטבעם כרוכים בהחלטות רבות ובצורך להטמיע באופן מיטבי את הגופים העסקיים שנקנו או שחוברים אליהם; לקראת התרחבות עסקית בדרכים אחרות; כשמתמודדים עם משבר משמעותי ומבקשים לדעת מהן הדרכים הנכונות ביותר להיחלץ ממנו ואף להפוך את המשבר לקרש קפיצה להצלחה ממשית; וכשמשתנים תחומי הפעילות של העסק או של הארגון - בין אם עקב החלטה יזומה של קברניטיו ובין אם עקב השתנות המציאות מסביב.

כך לדוגמה חברת מזון גדולה ששוקלת כניסה לתחומים חדשים על-מנת לספק מענה לביקוש ההולך וגדל למזון מהצומח תוכל להיעזר בשירותי ייעוץ אסטרטגי כדי לבצע את השינויים הנדרשים באופן מושכל, ואילו מכללה לחינוך עשויה להיתרם מהשירות הנ"ל לקראת פתיחת שלוחה נוספת באזור גאוגרפי חדש או כשאל מסלולי הלימוד הקיימים מתווספות עוד אופציות שפונות במובהק אל קהל יעד חדש מבחינת המכללה.

מה כולל הייעוץ האסטרטגי?

ייעוץ אסטרטגי לחברות ולארגונים כולל התייחסות מקיפה לשורה ארוכה של נושאים וסוגיות, בהתאם לתחום הפעילות של הגוף שהזמין את השירות, גודלו, אופן התנהלותו הנוכחי, הערכים שלאורם הוא רוצה לפעול והמטרות הספציפיות שעבורן מבוקש הייעוץ.

לדוגמה, אם מכללה לחינוך תבקש ייעוץ אסטרטגי למטרת פתיחת שלוחה נוספת, יכלול הייעוץ האסטרטגי בדיקות מדוקדקות בנוגע להיתכנות הכלכלית של המהלך, בחינת ההשלכות על השלוחה הקיימת, המלצות למציאת כוח האדם המתאים ביותר לתפעול השלוחה החדשה, סיוע במציאות פתרונות מימון להקמתה ועוד.

באופן עקרוני נבחנות בין השאר שיטות הניהול של העסק או הארגון, הדרכים בהן מבוצע השיווק, ההתנהלות הפיננסית, הלוגיסטית ועוד. בכל אחד מהתחומים הרלוונטיים ייבחנו נקודות החוזקה, נקודות החולשה, ההזדמנויות והסכנות, ועל סמך כל המידע הנ"ל תגובש אסטרטגיה מיטבית שכוללת תוכניות מפורטות לעתיד הקרוב וגם הרחוק יותר.

מהו טווח הזמן האופטימלי של ייעוץ אסטרטגי?

בעבר ניתן ייעוץ אסטרטגי לפרק זמן ארוך יחסית, של 7-10 שנים ואף מעבר לכך. בעידן הנוכחי, שמתאפיין בתמורות טכנולוגיות ואחרות שמשנות את המציאות במגוון רחב של תחומים בקצב מואץ, פרק זמן של 3 שנים נחשב לאופטימלי - ארוך דיו כדי להטמיע בהצלחה שינויים משמעותיים ומצד שני כזה שעדיין ניתן לחזות בו את המציאות הרלוונטית לעסק או לארגון.

אנחנו פה בשבילך, פנה אלינו והודעתך תופנה לגורמים המתאימים בלשכה

loading
בר כוכבא 23, בני ברק (קומה 5)
03-5610933
03-5614908
office@oia.org.il
http://www.oia.org.il