מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-639-4333 שלוחה 759

חובת מבקר פנימי כלפי גורמי חוץ

מחויבותו של מבקר פנימי כלפי גורמים מחוץ לארגון

 

נשאלה שאלה כללית לגבי מחויבותו של מבקר פנים כלפי גורם חיצוני.
 
מחויבותו של מבקר פנימי היא כלפי הארגון בו הוא מכהן כמבקר פנימי. ישנם מקומות בהם נוסף לתפקידו של המבקר הפנימי כמבקר פנימי הוא מכהן גם כממונה על תלונות הציבור.
 
במידה והמבקר הפנימי ממונה גם על תלונות הציבור הרי הוא מחויב לתפקיד הזה באופן ישיר ועליו לענות על פניות שהופנו אליו כממונה על תלונות הציבור.
 
במידה והמבקר הפנימי אינו ממונה על תלונות הציבור יהיה עליו לבדוק את הנושא מבחינת נקודת הראות של הארגון בו הוא מכהן כמבקר פנימי. אם הגורם החיצוני מתריע על עניין מסוים או סבור שהוא ניזוק או עלול להינזק עקב התנהלות לא ראויה, על המבקר הפנימי לבדוק את הנושא כדי למנוע נזק לארגון בו הוא מכהן כמבקר פנימי. אם נגרם נזק לגורם חיצוני הוא עלול לתבוע את הארגון על הנזק הזה ועל כן עדיף למנוע את אותו נזק.
 
"גורמים חיצוניים"- תלוי באילו גורמים מדובר. אם מדובר בגורמים המפקחים על הארגון כגון רשם האגודות השיתופיות לגבי אגודות שיתופיות, משרד הפנים לגבי רשויות מקומיות ו/או רשויות מדינה אחרות הרי ההוראות שלהם עלולות להיות הוראות מחייבות ועל כן המבקר הפנימי חייב לבדוק את קיום ההוראות הנ"ל. אם הם גורמים אחרים עליו לבדוק את הנושא במסגרת אותם התקשרויות שיש לארגון בו הוא מכהן כמבקר פנימי לבין אותו גורם חיצוני, הסכמים, נוהגים וכדו'.

אנחנו פה בשבילך, פנה אלינו והודעתך תופנה לגורמים המתאימים בלשכה

loading
שארית ישראל 37 תל אביב. בניין שער הסיטי משרד רו"ח ברסקי & ברגר
03-639-4333 שלוחה 759
03-639-4334
office@oia.org.il
http://www.oia.org.il