מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-5610933

האם עסק זקוק לביקורת פנימית?

מידי שנה, כל עסק, ארגון או חברה, מבצעים תכנון מקיף של אסטרטגיה לקראת השנה החדשה. בתכנית האסטרטגית, מפורטים בדרך כלל היעדים אליהם החברה רוצה ומצפה להגיע, האמצעים להשגת יעדים אלה וכן אסטרטגיות פעולה שונות, הקשורות בהרחבת הפעילות העסקית, בייעול ובצמצום הוצאות של העסק.

הרעיון של ביסוס תכנית פעולה שנתית מראש הוא מעולה בעיקרון, אבל הבעיה היא, שפעמים רבות התכנית נקבעת על ידי מנהלים בחברה ולא תמיד על ידי אנשי מקצוע שמנוסים בתכנון שכזה. בעיה נוספת היא, שלא מבצעים מעקב בצורת ביקורת פנימית על התנהלות העסק ושתי הבעיות האלה, בדרך כלל מובילות לכך שלקראת סוף השנה, כשהחברה בודקת את ביצועיה בהשוואה לתכנית – היא מגלה כי התוצאות רחוקות מלענות על הציפיות שנקבעו מראש.

ביקורת פנימית ככלי ייעול ומעקב          

השלב הראשון בהשגת תכנית שניתנת ליישום ומתאימה ליכולותיו של העסק, הוא לפנות לאנשי מקצוע לשם קבלת ייעוץ אסטרטגי. הדרך הטובה ביותר לבנות תכנית מקיפה ונכונה, היא לשלב ייעוץ אסטרטגי הן של איש פיננסיים, כגון רואה חשבון והן של יועץ ארגוני, שידאג לפן הלוגיסטי של התכנית האסטרטגית. תכנית מפורטת וברמה של אנשי מקצוע מנוסים, תהווה בסיס חזק עם סיכויי הצלחה גבוהים להשגת פרטי התכנית.

איך ייעוץ אסטרטגי משמש ככלי לשיפור וייעול העסק?

ייעוץ אסטרטגי נחשב ככלי יישומי לשיפור והתייעלות בידיהם של מנהלי הארגון – למה? קודם כל, בגלל שמדובר באנשי מקצוע שזה בדיוק תפקידם לעזור לכם לבנות תכנית נכונה, כפי שדיברנו כאן למעלה. דבר שני, בעזרת הייעוץ לצד התכנית האסטרטגית, המנהלים יכולים לעקוב ולבצע ביקורת פנימית על כל צעד וצעד בשלבי התכנית, תוך שהם משפרים ומייעלים כל הזמן את התכנית ומבצעים התאמות בתכנית בזמן אמת, כדי להבטיח את התוצאות הרצויות. כך, הם לא מגיעים לסיכום סוף השנה רק בשביל לגלות שכלום לא עבד והתכנית לא התאימה להתנהלות העסק בפועל.

הביקורת הפנימית תופסת תאוצה על כל רבדי ההתנהלות הפנים-ארגונית

בעבר, היה נהוג לבצע ביקורת פנימית בחברות, כאשר ההתמקדות היחידה הייתה בפן הפיננסי (ביקורת התזרים של העסק, הוצאות, הכנסות, משכורות ועוד), אבל כיום, יש הבנה כי ביקורת פנימית, מעקב וייעול של כל היבט של העסק, עשויים להוביל לשיפור התנהלות העסק וכן להגדלת הרווחיות. לכן, התכנית האסטרטגית העסקית הפכה להיות הרבה יותר מפורטת ומסועפת ומצריכה העזרות בייעוץ עסקי על ידי אנשי מקצוע – כאשר בשורה התחתונה, מדובר בכלי יישומי להתייעלות ארגונית שכל מנהל ובעל עסק צריך לשאוף שיהיה בידיו.

אנחנו פה בשבילך, פנה אלינו והודעתך תופנה לגורמים המתאימים בלשכה

loading
בר כוכבא 23, בני ברק (קומה 5)
03-5610933
03-5614908
office@oia.org.il
http://www.oia.org.il