מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-5610933

ביקורות פנימיות עבור עסקים קטנים - קידום המטרות המשותפות

שנת העסקים החדשה 2018 כבר כאן וזה הזמן לדעת הכול על הליכי ביקורת פנימית המיועדת לבעלי עסקים קטנים ובינוניים לצורך קידום העסק ומטרותיו.

מהי ביקורת פנימית לעסקים ולמי היא מיועדת?

ביקורת פנימית לעסקים הינו שירות המיושם על ידי משרד רו"ח המתמחה בביצוע הליכי ביקורות דוחות כספיים. שירות זה מיושם באופן רציף וקבוע במסגרת ביקורת פנימית לארגונים וחברות מסחריות גדולות אך ניתן (ואף מומלץ) ליישם אותו גם בקרב עסקים קטנים ובינוניים וזאת לצרכי בירור ממוקד ומדויק של מצבו הכלכלי של בית העסק ולצרכי פילוח ההכנסות - הוצאות למטרות תכנון הליכי פיתוח עסקי.

הליכי ביקורת פנימיות עבור עסקים קטנים בדומה להליכי ביקורות בקרב חברות וארגונים גדולים, משלבת בתוכה בדיקה יסודית של מצבו הכלכלי של בית העסק וזאת באמצעות ניתוח ומעקב אחר כל הפעולות הכלכליות המיושמות בבית העסק לאורך זמן.

שירות מקצועי זה מיושם על ידי רואה חשבון המתמחה במתן פתרונות ראיית חשבון עבור עסקים קטנים, כאשר מטרות הליכי הביקורת מוגדרות בהתאם למצבו הפיננסי - כלכלי של בית העסק ובהתאם ליכולותיו הכלכליים של בעל העסק.

מתי מומלץ ליישם את הליכי הביקורות הפנימית בבית העסק הקטן - בינוני?

סוף שנת עסקים מהווה "חלון הזדמנויות" אופטימאלי עבור כל אחד ואחת מבעלי העסקים הקטנים-בינוניים שביניכם המעוניינים לבחון (בצורה אובייקטיבית ומדויקת) את מצבו הפיננסי של בית העסק. במסגרת הליכי ביקורת פנימית מונפקים דוחות שונים המעידים על מצבו הכלכלי של בית העסק, לרבות, דוחות רווח-הפסד, דוחות אודות תזרים המזומנים של בית העסק, בדיקה יסודית של סעיפי ההוצאה לצרכי תפעול בית העסק אל מול הכנסות בית העסק בממוצע חודשי וכדומה. בדיקת נאותות זו מסייעת לבעלי העסק לבחון את מצבו האמיתי והמדויק של בית העסק ולבחון את השינויים ו/או המשך הפעולות הנדרשות לצרכי מינוף רווחי בית העסק. יחד עם זאת, ניתן ליישם את הליכי הביקורת לאורך כל שנת העסקים ולקיים אותה בכל רגע נתון.

חשיבותו של הליך הביקורת לעסקים קטנים ובינוניים

בעלי עסקים קטנים ובינוניים מתמודדים לאורך כל שנת העסקים עם מגוון רחב של אתגרים הקשורים להיבט הכלכלי של בית העסק. באמצעות הליך ביקורת פנימית מקצועי ומדויק, בעל העסק יכול לבחון את כדאיות המשך תפעול העסק במתכונתו הנוכחית ובמידת הצורך להגדיר מטרות עסקיות לקראת שנת העסקים החדשה ו/או במהלכה. מטרות עסקיות אלו מבוססות על נתוני הרווח-הפסד של בית העסק ועל הדוחות השונים הנבדקים היטב באמצעות רואה חשבון המתמחה בניהול הליכי ביקורת פנימית לעסקים קטנים.

רואה חשבון המודע לחשיבותו של הליך הביקורת יוכל לספק לכם "תמונה" רחבה יותר בכל הנוגע לאופן תפעול בית העסק ברמה היומיומית וזאת למטרות קידום העסק ופיתוחו. בשורה התחתונה, הצבת מטרות עסקיות המבוססות על נתוני ממצאי הביקורת יוכלו לסייע לכם לקדם את העסק לשורת הרווח הרצויה לכם.

אנחנו פה בשבילך, פנה אלינו והודעתך תופנה לגורמים המתאימים בלשכה

loading
בר כוכבא 23, בני ברק (קומה 5)
03-5610933
03-5614908
office@oia.org.il
http://www.oia.org.il